23/09/2018
Nawigacja
· Strona główna
· Uśmiechnij się :)
· Świadectwa
· Ciekawe artykuły
· Lekturnik
· Warto obejrzeć
· Apologetyka
· Archiwum news-ów
· Tylko dla mężczyzn
· 25 lat wspólnoty
· Szukaj
KTK
Katolickie Towarzystwo Kulturalne
Klub Arka
Zespół Szkół KTK

Harambee

www.harambee.pl
Miecz Ducha


Diakonia Player

Odtwarzacz pieśni Wspólnotowych
Newsletter
Polecamy
Papież
e-kuria
DDMD
Adopcja serca
Statystyki
Nawigacja
Artykuły » Warto obejrzeć » 25 lat wspólnoty
25 lat wspólnoty

W dniach od 19-21 listopada 2010 roku nasza wspólnota świętowała swoje 25 urodziny. Zebraliśmy trochę materiałów z tego świętowania - będziemy je dla Was sukcesywnie publikować.

Historia wspólnoty

Historię naszej wspólnoty można obejrzeć w Internecie na portalu YouTube:

Galeria zdjęć historycznych

Dzięki Waszej pomocy udało nam się zgromadzić trochę zdjęć historycznych. Możecie je obejrzeć tutaj i poprzypominać, jak to dawniej bywało.

Zdjęcia ze świętowania poszczególnych dni

Aby obejrzeć zdjęcia ze świętowania kliknij na nazwę interesującego cię dnia:

Listy gratulacyjne

Z okazji naszego święta dostaliśmy szerego listów gratulacyjnych:
 • List od Martina Steinbereithnera
  Drodzy Bracia i Siostry z Miasta na Gorze!
  Z wielka radoscia przesylam Wam gratulacje z okazji Waszej rocznicy. Sto lat!
  Niech Bog obdarzy Was wieloma latami owocnej sluzby jako wspolnota przymierza w Polsce! Bardzo cieszylem sie, ze bede mogl byc z Wami podczas Waszego swieta, niestety w tym samym czasie moja obecnosc potrzebna jest innej wspolnocie przechodzacej kryzys. Jestem jednak pewien, ze Cliona i JP beda godnymi reprezentantami nasz wszystkich!
  Jestem obecnie w Tesalonikach w Grecji, to piekne miasto, pelne historii. Jednoczenie jest to miejsce trudne pod wzgledem duchowym - Kosciol Ortodoksyjny nie jest zbyt otwarty na inicjatywy ze strony swieckich, Odnowy Charyzmatycznej czy przedsiewziecia o charakterze ekumenicznym. Odwiedzamy grupe, ktora dzieki lasce Ducha Sw., poprowadzona zostala w te rejony i spotyka sie z duzym sprzeciwem. Spedzajac czas miedzy nimi mysle o Was i Waszej wiernej wytrwalosci przez lata - byliscie wierni powolaniu do bycia wspolnota swieckich, ewangelizacji w mocy Ducha Sw. i otwartosci wobec braci i siostr z innych denominacji pozostajac wiernymi Kosciolowi Katolickiemu, to czesto napotykalo na opor, ale owoce sa widoczne.
  Blogoslawie Boga za zaszczyt, za prze 11 lat dane mi bylo sluzyc jako Wasz koordynator. Jestescie darem dla Miecza Ducha i moglem przygladac sie mu i deceniac go z bliska. Niech Bog umacnia Was w Waszym powolaniu i misji w Polsce i poza nia i niech przez nadchodzace lata poglebia jeszcze bardziej Wasza wspolprace w gloszeniu Ewangelli z pozostalymi wspolnotami Miecza Ducha.
  Z niecierpliwoscia czekam na nasze kolejne spotkanie w lutym,
  Z braterska miloscia
  Martin Steinbereithner
 • List od Aidana i Jennie
  Dear Andrzej and dear Brothers and Sisters,
  We are so delighted that you have reached this anniversary. We see how God has been so faithful to you and we give Him thanks from the bottom of our hearts for all He has done with you, in you and through you.
  We love and cherish you all and we also thank the Lord that we have been able to walk with you over the last 20 years sharing your pains, your challenges and your triumphs.
  To God be all the glory and may He continue to pour out His blessings upon you, to give you growth, deepening relationship with Him, and great fellowship with one another as you bring the Good News to many in Bielsko-Biala and in many parts of Poland.
  "We always thank God for all of you, mentioning you in our prayers. We continually remember before our God and Father your work produced by faith, your labour prompted by love, and your endurance inspired by hope in our Lord Jesus Christ."
  1Thess.1: v.2.
  May your celebrations be truly blessed in these coming days.
  With deep love and affection in Christ,
  Your brother and sister
  Aidan i Jennie
 • List z Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji (w formacie rtf)
 • List od Justyny Leksyckiej
  Ukochani w Chrystusie Siostry i Bracia,
  Za Wami 25 lat wspólnego szukania Bożych ścieżek i kroczenia Bożymi ścieżkami. Gdzieś, po drodze, miałam zaszczyt i ogromną łaskę spotkać Was. Za dar Wspólnoty Miasto na Górze jestem Bogu ogromnie wdzięczna.
  W minionych latach nie raz mogłam uczestniczyć w życiu Wspólnoty i poszczególnych Jej członków, a spędzone wśród Was chwile były czasem ogromnego zbudowania we wierze i wzmocnienia mojej wiary.
  Pozwólcie, że najpierw podziękuję Wam za wszelkie dobro, którego od Was i przez Was doznałam, a którego nawet nie potrafię wysłowić. Dziękuję za każde rekolekcje, w których mogłam - dzięki Wasze pomocy - uczestniczyć. Dziękuję za każde przyjęcie mnie w Bielsku - Białej, za każdą za mnie wzniesioną modlitwę. Dziękuję za cierpliwość, jaką dla mnie mieliście i macie, oraz za każde, z ogromną miłością i delikatnością wypowiadane słowo napomnienia.
  I życzę Wam wielu "dwudziestek piątek", dobrych, wiernych Bogu i w radości, i w doświadczeniu Wzrastajcie w Panu, w umiłowaniu Jego woli i Jego słowa oraz Kościoła, który jest Mistycznym Jego Ciałem.Wzrastajcie w miłości oraz w służbie Bogu i bliźniemu.
  Nie potrafię wypowiedzieć mojej wdzięczności Bogu za moje kochane Miasto na Górze, pozwólcie więc, że będę prosić naszego Pana, Jezusa Chrystusa, by obdarzał Was tym wszystkim, czego potrzebujecie, aby nade wszystko dawał Wam doświadczać Jego miłości,
  Justyna Leksycka
 • List od Juana i Teresy
  Dziekujemy za zaproszenie i za modlitwe.
  Bedziemy z Wami duchowo w czasie uroczystosci. Niech Bog Ojciec, Jezus i Duch Swiety beda glownymi bohaterami i goscmi w czasie tego swietowania.
  Pozdrawiamy serdecznie braci i siostry ze wspolnoty.
  Niech Wam Pan Bog blogoslawi i wszystkie sprawy niech sie dzieja w Duchu Swietym!
  Juan i Teresa z dziecmi.

Homilia księdza biskupa Tadeusza Rakoczego

Specjalnie dla Was został opracowany pokaz zdjęć ze świętowania i słowami homilii w tle - zachęcamy do pobierania i oglądania (np. w niedzielne popołudnia). Ze względu na duży rozmiar jest do pobrania w 2 częściach (w formacie wmv): Pokazy te też są dostępne w Internecie na portalu YouTube: Uwaga: Gdyby ktoś chciał dostać te pokazy w innym formacie, proszę o kontakt.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wideokomentarz
Katalog firm
okienko firmy.lumentv.pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
5,032,305 unikalne wizyty